Doczepiania oraz doklejanie rzęs

Jesteś zainteresowana? Zadzwoń:
+48 663 49 29 77
Witam na mojej stronie internetowej.

Nazywam się Monika Rząp i zajmuję się stylizacją rzęs Luxuslashes. Wykonuję przedłużanie rzęs metodą 1:1. Stosuję także inne techniki zagęszczające rzęsy. Chcesz mieć hipnotyzujące spojrzenie? Zadzwoń i umów się na wizytę już teraz!
  • Rzęsy wykonane w obcym studio. Zdjęcie zrobione ok. 1 tyg po stylizacji.
    Rzęsy wykonane w obcym studio. Zdjęcie zrobione ok. 1 tyg po stylizacji.

Informacje ogólne

 

CZY PRZEDŁUŻANIE RZĘS SZKODZI??

 

 Ponieważ często spotykamy się pytaniami czy przedłużanie rzęs jest szkodliwe, myślę że najlepiej będzie odpowiedzieć na to pytanie podpierając się zdjęciami. Najpierw ustalmy, że rzęsy są włosami i tak samo jak każdy inny włos posiadają swój cykl wzrostu. Cykl życia rzęsy trwa od 60 do 90 dni i w tym czasie rzęsa przechodzi przez trzy fazy wzrostu anagen, katagen oraz telogen. Podczas prawidłowo wykonanej stylizacji rzęs, rzęsy syntetyczne powinny być przyklejane tylko do rzęs, które są w drugiej i trzeciej fazie wzrostu, rzęsy z pierwszej fazy są bowiem zbyt krótkie i słabe aby udźwignąć ciężar doklejanych rzęs syntetycznych. Jest to bardzo ważna zasada, o której bezwzględnie nie wolno zapominać. Drugą ważną, jak nie najważniejszą sprawą jest używanie odpowiedniej jakości kleju oraz jego ilości. Zbyt duża jego ilość, stosowanie kleju wolnoschnącego albo braki w umiejętnościach stylistki mogą spowodować posklejanie się rzęs. W takiej sytuacji rzęsy wypadając, wyrwą za sobą pozostałe do nich przyklejone. Regularne wyrywanie rzęs może doprowadzić do poważnego osłabienia cebulek, a co za tym idzie zniszczenia rzęs naturalnych. Innym czynnikiem, który może spowodować osłabienie rzęs i ich szybsze wypadnięcie jest przyklejanie zbyt długich rzęs syntetycznych. Dobór długości rzęsy syntetycznej powinien być proporcjonalny do długości rzęsy naturalnej. Nie możemy przykleić trzy czy czterokrotnie dłuższych rzęs, ponieważ będzie to zbyt duża przeciwwaga dla naturalnych rzęs klientki, tak obciążone rzęsy wypadną bardzo szybko, zanim zakończy się ich naturalny cykl wzrostu.
Podsumowując, jeżeli udamy się do wykwalifikowanej i odpowiedzialnej stylistki, która nie poskleja naszych rzęs, odpowiednio dobierze długość rzęs syntetycznych do długości naturalnych rzęs i pominie podczas zabiegu rzęsy w pierwszej fazie wzrostu, naszym rzęsom na pewno nic się nie stanie.
Powyżej wkleiłam do Waszej oceny zdjęcie skandalicznie złej stylizacji rzęs.

 

 

Znajdziesz mnie:
ul. Chlebowa 19/2 71-006 Szczecin
Kontakt telefoniczny:
+48 663 49 29 77